Anasayfa / Lfs Car importer Dersleri / Lfs Zmodeller Direksiyon Yapma
capture-20140825-132401

Lfs Zmodeller Direksiyon Yapma

Merhaba arkadaşlar bu günki yazımızda sizlere lfs de dreksiyon yapmayı anlatacağım aslında bu iş beni fazlasıyla uğraştırdı ve bir türlü dreksiyonu mtr ye çevirdiğimde yerine oturtamıyordum 🙂 çünki dreksiyonun sabit dönmesi için merkeze oturması gerekiyordu sonralarda her şeyi doğru yaptığımı fakat bir hatam olduğunu öğrendim ve sizlerlede paylaşmak istedim.

Malesef  Dreksiyonu yapamadığınızda aracın içini ne kadar da orjinal yaparsanız yapın Dreskiyon momo veya orjinal mazda dreksiyonu olarak kalınca pekde bi işe yaramıyor.

Öncelikle benim ayarlamış olduğum evo dreksiyon çizimini sizlere  veriyorum çünki dreksiyonu bu dreksiyonun formatlarına ayarlayarak lfs ye atacağız.

Örnek direksiyonu Buraya tıklayarak indire bilirsiniz.

İlk olarak zmodellerde direksiyonumuzu size vermiş olduğum lnkteki dreksiyona ayarlıyoruz ve export ediyoruz.

Örnek Resim:

capture-20140825-132401

Bu Dreksiyonu Bu şekilde Ayarladıktan sonrasında ise Ki ben örnek olarak atıyorum ve bu dreksiyonu kullancam siz hangi dreksiyonu kullanacaksanız dreksiyon ebatlarını ve açılarını bu dreksiyona ayarlıyorsunuz.

Daha sonrasında ise Zmodeller 1.0.7 b yi açıyorsunuz. Ve Dreksiyon export işlemi için 1.0.7 b ile export işlemini gerçekleştiriyoruz fakat burada dikkat etmemiz gereken işlem mtr ye çeviriken verdiği soru kutusuna hayır diyoruz

sırasıyla işlem resimleri aşağıda ki sralama gibidir.Lfs Dreksiyon yapmaLfs Dreksiyon yapma

Burada Dikkat etmemiz gereken konu reset object to origin? sorusuna hayır cevabını vermektir arkadaşlar.Lfs Dreksiyon Yapma Olurda evet derseniz malesef import işleminden sonra dreksiyon altta çıkacaktır ve vob dosyanız bozulacaktır eğerki alışkanlıkla evet demişseniz sakın o dreksiyonu import etmeyin.

Bu işlemleri doğru olarak yapmışsak impor işlemi için Lfs Car İmporterı açalım ve child 1i seçelim.

 Lfs Car importer

 Burada Yapmamız Greken Atacağımız dreksiyona koyduğumuz material isimlerini yapmak olacak arkadaşlar bunun için ise Metal_EDGE nin üzerine gelerek kopy material yöntemiyle materiali çoğaltıyoruz.

capture-20140825-134748

Bu İşlemin ardından önce kaydediyoruz ve mtr import işlemini gerçekleştirip tekrar kaydediyoruz.

Ve oyuna Girip bakıyoruz 🙂

Lfs Dreksiyon takma Bu işlem sonrası için arkadaşlar DDS bağlıyoruz ve orjinal direksiyonu uyguluyoruz DDS bağlamayı bilmeyen arkadaşlar Buraya Tıklayarak Ayrıntılı Anlatımdan Öğrene Bilirler.

 

 

Facebook İle Yorum Yap

Yorum

Hakkında Fatih Tunçel

1986 Ankara doğumluyum live for speed ile içli dışlı mod yapmayı seven Agresif kompleksli :) gülmeyi ve çalışmayı seven biriyim... Amacım siz değerli sayfa ziyaretcilerimize gerçeğe en yakın olan modları sunmak , bu yüzden araştırmacı ruhum ön plandadır daima... Saygılarımla ;) Ha birde bizde shop olmaz :) fotoğraflarda ne gördüyseniz o...